Kõik, mida sa teed põhineb valikutel, mida oled teinud.

Kõik, mida sa teed põhineb valikutel, mida oled teinud. Need ei ole meie vanemad, meie mineviku suhted, meie töö, majandus, ilm mis on väljas, vaidlused millesse satume ega meie vanus, mis on süüdi. Sina ja ainult sina vastutad iga teo ja otsuse eest ise. Seega vaata endale otsa ja otsi üles enda vead ning tee nendega tööd, mitte ära näita näpuga teiste peale ega millegi kolmanda peale. See siin on sinu elu ja võim on sinu enda käes.

Ma olin harjunud kõiki ja kõike süüdistama enda kannatustes. Mu ülemus oli minu jaoks süüdi, et ma olin nii väsinud ja ta minult nii palju nõudis. Tegelikult olin ma ise süüdi, et ei osanud öelda „ei” ega osanud võtta endale vabu hetki. Selle asemel leidsin ennast pudeli küljest. Küll oli mu eks süüdi mu kannatustes, küll oli mu laps süüdi, et ma nii väsinud olin. Tegelikult ju absoluutselt polnud nemad sellega seotud. See on elu ja on normaalne, et meil on palju teha. Me ise peame enda eest hoolt kandma ja tunnetama, kus kohast jookseb see piir, et me enam ei jaksa. Meie ise saame teha pausi ja puhata, mitte nähvata ega toriseda vaid leida õige hetk, kuidas puhata ja kuidas vähendada enda stressi.

Küll olid mu sõbrad süüdi, et nad ei viitsinud midagi teha, kui ma tahtsin midagi teha. Või, mis iganes asjadega me üksteist närvi ajada suutsime. Jällegi – absoluutselt polnud see ju tegelikult nende süü. See, et sa ei suuda omale tegevust leida on sinu enda probleem.

Kui sul on igav, otsi omale tegevust. Kui sul on probleemid, otsi endale lahendus. Kui sa oled väsinud võta puhkust. Kui sa tunned, et sa jooksed kokku ja soovid närvi minna, siis võta paus. Kui sul on asjad ülepea kasvanud, siis alusta ühest asjast. Kõike korraga ei saagi teha. Hakka algusest pihta ja tee tasapisi. Ära piitsuta ennast. Kui on liiga palju, siis puhka. Tee üks asi ära ja taas puhka, tee järgmine asi ära ja nii edasi. Kui sa arvad, et sul pole selleks aega, siis palu abi. Inimesi on ümberringi nii palju. Alati leiab abi. Peab lihtsalt oskama seda küsida.

Leave a Reply