Kui nii mõelda, siis tegelikult meil on aega.

Kuidas nautida üksinda olemist? Ma mäletan nii hästi, kuidas ma absoluutselt ei kannatanud üksinda olla ega osanud midagi teha, kui olin üksinda. Koheselt hakkas igav ja oli vaja tegevust. Ma lihtsalt ei kannatanud üksinda olla ja selle lahenduseks oli mul filmide ja sarjade vaatamine. Täna näiteks, ma ei mäleta, millal viimati filmi või sarja vaatasin. Kunagi vaatasin Netflixi hommikust õhtuni. See on täielik aja raiskamine ja täna ma selleks õnneks aega ei leia ega soovi selleks aega ka teha. Pole vaja seda lisa müra enda pähe juurde.

Kuid kuidas nautida üksinda olemist? Kui sa tunned ennast alguses üksikuna, siis anna endale aega. Võta omaks see aeg ja olemine, mil oled üksinda. Olla vaikuses iseendaga on maagiline. Täna on see minu lemmiktegevus. Kõige rahulikum, kõige mõnusam, kõige huvitavam tegevus üldse. Olla üksinda, hingata välja ja nautida seda aega. Lasta oma peal teha restarti ning lihtsalt olla. Taastada oma jõud ning kuulata ennast.

Üks minu lemmikumaid tegevusi on panna kodus muusika valjuks, tantsida nii jaburalt, kui üldse võimalik, joosta ringi ning lollitada. Mitte keegi ei vaata mind, mitte keegi ei mõista hukka, mitte kedagi ma ei häiri. Olen vaid mina ringi kargamas ja see tunne on imeline. Kõige parem auru välja laskmine üldse. Pärast potsatan diivanile pikali, omadega täiesti läbi, kuid nii hea on olla. Pea on saanud nii selgeks ja vaim on saanud palju jõudu juurde.

Seda vaba aega, mida võtta ainult endale, on tõesti keeruline. Ma tean. Seda peaaegu polegi. Une arvelt seda ka ei tohi võtta. Uni on nii oluline. Seda on meil samuti vaja, et me saaks seedida enda mõtted läbi ja koguda taas oma energia kokku.

Kuid meil on aeg, mil sõidame ühistranspordiga. Meil on aeg, kui kõnnime üksinda punktist A punkti B. Meil on aeg, kus oleme pesemas. Meil on aeg, kus selle asemel, et telefonis passida, me saaksime olla vaikuses. Meil on aeg, kus teleka asemel saaksime hoopis endale keskenduda. Meil on aeg, kus leiame ennast muretsemast ning stressamast enda mõtetega. Tee nendele mõtetele stopp ning hakka parem unistama ja keskendu positiivsele.

Kui nii mõelda, siis tegelikult meil on aega. Meil on aega, et võtta hetk täiesti iseendale. Lihtsalt tihti me ei tea, mida selle hetkega peale hakata. Harjuta! Harjutamine teeb meistriks. Anna omale aega ja harju endaga ära. Kuidas muudmoodi me saame ennast tundma õppida ja avastada, kui toredad me oleme? Kuidas muudmoodi näha ja märgata, kui imelised me oleme? Kuidas muudmoodi leida tee enesearmastuseni?

Kui me vaatame sarju ja filme, me ohkame ja unistame sellest ulmelisest elust, mis pole reaalne. Või elame kaasa millelegi, mida tegelikult ei eksisteeri. Kui me telefonis scrollime oma news feedi, me ohkame ja vaatame, kui toredad elud on teistel sotsiaalmeedias. Me võrdleme ennast instagrami imelistega. Me soovime endale seda elu, mis tegelikult üldse ei pruugigi olla selline elu, kuid see paistab meile nii. Niimoodi sa ei leiagi õnne, kui võrdled ennast ebareaalsete asjadega.

Veeda aega iseendaga, kuna see aeg on parim aeg üldse. Sina oled siin ja praegu ning siin ja praegu toimubki reaalne elu. Naudi seda kohe. Ela hetkes, kuna elu on imeline!

Leave a Reply