Millest iganes saab sõltuvusse jääda, mina ka jään.

Millest iganes saab sõltuvusse jääda, mina ka jään. Väga raske on niimoodi elada, kas pole? Ma olen endas tugevalt pettunud, et taas suitsetama hakkasin. Kuid minu enda teha on see ka taas maha jätta. Väga väga raske, kuid ma suudan seda. Suitsetamine ei tee sind rahulikumaks. Korraks oli lihtsalt nii hea ennast lõdvaks lasta ja pahedele järgi anda, kuid see pole tervislik ja ma armastan ennast liiga palju, et oma kehale liiga teha. Sinu keha on sinu tempel. Hoia seda!

Tänu tohutult kiirele elustiilile on mu toitumine täiesti käest läinud. Kehakaal kehakaaluks. Seda ma ei jälgi ega huvita ka. Kuid see, kuidas ma ennast tunnen ja kuidas energia väheneb, on küll hirmuäratav. Toitumine mõjutab nii paljut. Meie emotsioone, energiat, naha välimust jne. See on nii väga oluline, mida sa sööd. Mul olid korraks rahad nii otsas, et ma sõin tüki šokolaadi, et lihtsalt energiat saada. Ma ei jälginud, et ma saaks vajalikke toitaineid, mis on nii rumal, kuna ma tunnen, kuidas ma närbun. Ma närbun, kuna mu kehal ei ole piisavalt toitaineid. Ma sooviks vaid magada, kuna taas olen une arvelt nii palju teinud.

Uni on samuti väga oluline tegur. Minna õigel ajal magama ja ärgata vara. Seda on vaja, et elada täisväärtuslikku elu, mitte seda raisata. Ennast peab samuti liigutama. Ma pole võtnud juba nädalaid enda jaoks aega üksinda, et lihtsalt minna jalutama. Jälle nii rumal. Ma saan aru, et mul on tuhat asja koguaeg kusagil toimumas, aga selle aja peab endale leidma. See on nii väga oluline. See on aeg, kus su mõtted saavad selguse ning sa saad puhata. Kvaliteetaeg iseendaga. See aeg iseendaga on reaalselt kõige olulisem aeg üldse. Meil kõigil on seda vaja. See on see aeg, kus sa saad ennast mõista paremini. See on hetk, millal sa võtad pausi. Paus, et mõtiskleda enda asjade üle. Suhe iseendaga on aluseks kõigele muule.

Seega ma hakkan taas võitlema suitsetamise vastu, kuna ma tunnen, kuidas see minust energiat välja imeb. Ma hakkan jälle rohkem jälgima, mida ma söön, kuna toitumine on nii väga oluline. Mina reaalselt tunnen kohe, kuidas mu tujud muutuvad ja energia väheneb, kui söön valesid asju. Ma lähen taas jalutama, et nüüd suhtes olles ma iseennast ära ei unustaks. Ma olen seekord targem ja ma võtan pause enda jaoks, et ma kogemata ennast taas valelt teelt ei leiaks.

Kui sa tunned, et soovid alla anda, mõtle miks sa alustasid. Ja ma ei soovi alla anda. Ma soovin vaid edasi areneda. Kogu see tugevus, mille ma enda sisse kogusin, oli puhtalt sellepärast, et ma õppisin aega veetma iseendaga. Ma pole tükk aega viinud ennast ise välja kohtingule. Oleks aeg seda taas teha.

Keegi ei päästa meid peale meie endi. Keegi ei saa ega tohi. Meie ise peame enda teekonda kõndima. -Buddha

Leave a Reply