Seda on lihtsalt kurb vaadata

Kui sa soovid alla anda, siis vaata, kui kaugele sa juba jõudnud oled. Ma olen sinuga aus, kuna ma soovin, et ka teised sama võitlust läbi käivad inimesed saaksid aru, et see on okei, kui on raske. See ei jää kestma ja see tugevus vastu pidada, on sinu enda sees olemas.

Ma andsin inimesele taas võimaluse ja pehmelt öeldes, keeras ta selle putsi. Ta on sõltlane ja ma soovisin südamest uskuda, et ta ei saa enam selliste paskadega hakkama nagu ta varem on saanud, kuid kahjuks keeras ta suure pasa kokku ja nüüd joob ja rikub oma elu edasi. Mis täpsemalt toimus, ma ei hakka sulle jagama, kuid see ajas mind nii vihale, kui vastutustundetu inimene saab olla. See tekitas minus küsimuse, miks mina üldse nii väga pingutan? Miks mina võtan vastutust? Miks mina ei lähe lolliks? Ma olin millimeetri kaugusel kõik putsi saatmast ja jooma hakkamast, kuna persse – närvi ajab, kuidas inimesed kasutavad teisi ära ja ei võta vastutust enda tegude eest. Muudkui valetavad. Ja kui saavad aru, et on sita kokku keeranud, käituvad hoopis ülbelt, mitte ei vabanda.

Ma mõistan. Keeruline on endale oma probleeme tunnistada. Ausalt mõistan, kuid niimoodi oled sa kahjuks omadega varsti sügavalt perses ja see on sinu enda, mitte kellegi teise süü. Mitu võimalust peaks ühele inimesele andma? Ma arvan, et seda tuleb teha sisetunde järgi. Ma ei kavatse inimest piitsutada ja näidata näpuga, mida ta tegi valesti ja, mida ta peaks tegema. Täiskasvanud inimene vastutab enda elu eest ise.

Seda on lihtsalt kurb vaadata, kuidas intelligentne, tark inimene niimoodi oma elu perse keerab. Teda on korduvalt aidatud ja lausa käest kinni hoitud ja koos temaga kõnnitud ja suunurki üleval hoitud, kuid keegi teine peale sinu enda ei saa sinu elu muuta.

Kurb. Kahju, kuid mis seal ikka. Mina elan oma elu ja tegelen enda probleemidega. Ma olen olemas, kui abi palud, kuid seni käi enda teekonda ja ma loodan, et leiad taas õige tee üles. Mina endiselt ei plaani murduda, kuna ma olen samasse auku juba liiga palju kukkunud. Olen targem ja võitlen kiusatustele vastu.

2 mõtet “Seda on lihtsalt kurb vaadata” kohta

Leave a Reply