Who know’s, kuidas sellega nüüd läheb, kuid mu hing sees põleb ja ma olen nii põnevil.

Ma alustasin blogiga, et see tagaks meile ilusa tuleviku ja edu. Ma soovisin inspireerida teisi, kuna avastasin, et kõik on võimalik, kui endasse vaid uskuda. Ma kasutasin enda annet olla avameelne ja aus. Kohati ma ei saa arugi, kui teistmoodi on minu suhtlemine ning suhtumine. Filter puudub, kuid üldse mitte paha pärast. Seda fake maailma on liiga palju meie ümber. Kas pole mitte värskendav vahest asju näha ja öelda otse, mitte läbi lillede ja roosa vahu?

Tuleb välja, et mu blogi tegigi seda, kuna sain tugeva julguse astuda välja mugavustsoonist ja tänu sellele sain pöörase julguse igast võimalusest kinni haarata. Nagu alguse poole kirjutasin, tulin ära töölt, et leida paremaid võimalusi. Korraks olid mul näpud nii põhjas, et polnud raha isegi söögi jaoks. Tegin juhutöid GoWorkaBit’ga. Edasi läksin tuttava kaudu kohvikusse baritsaks ning sealt hakkasid asjad kiiresti veerema.

Sama coffeeshop kutsus mind tagasi ning tegi pakkumise juhataja tööle. Palk oli väga jama, mida nad pakkusid, kuid ma võtsin selle vastu just kogemuse pärast ning mul oli seda väga tarvis. Järgmine kuu tänu imede tegemisele, mis seal kõik tegin, tõusis palk 40%. Järgmine kuu kupatati mulle järgmine kohvik kaela. Juhatasin juba kohvikute ketti. Palk suurenes 50%. Meile pidi tulema uus investor, mida oli sellele coffeeshopile väga tarvis. Ma olin null rahadega asja käima lükanud, kuid oli vaja suuremat investeeringut. See oli mega stress kanda maksmata arveid enda õlgadel ning mõelda viise, mis ei vajanud raha, et tõsta kassade suurust. Samuti oli vaja kokku panna uus kollektiiv. Uus omanik andis palju motivatsiooni ja lootust kohale juurde. Kuid asjad nii nagu ikka ei lähe alati nii nagu arvame ja loodame. Seoses omanike vaheliste lahkhelidega otsustas investor välja astuda.

See oli mulle väga suur hoop, kuna kogu jamale ja stressile oli see valguseks tunneli lõpus. Otsustasin, et aitab ja ma ei taha ega jaksa niimoodi. Tegin neile veel nalja, et mul on lihtsam võtta laenu ja avada enda isiklik kohvik. Miks ma olen siin staatusega ori, kui saaksin olla kuninganna enda kohvikus. Selle peale ütles investor, et ma võin sind ju aidata. Alguses ma arvasin, et ta tegi nalja, kuid siis me saime kokku ja ma rääkisin talle oma algsest plaanist. See meeldis talle ja niimoodi hakkas see idee mu sees tugevalt põlema. Tema oli näinud minu tööeetikat ning mida ma suudan saavutada vaid mõne kuuga. Miks mitte avada enda kohvik? Mul on selleks kõik olemas. Töötajad, kogemus, investor.

Niimoodi ma siis hakkasin üüripindu otsima Tallinna vanalinnas ning panema numbreid kirja. Otsisin üles enda tuttava, kes tegeleb veinidega. Paneb mulle kokku hea veinikaardi. Leidsin omale unikaalse kondiitri, kes hakkab meile kooke tegema. Saime kokku ja tuleb välja, et mina otsisin teda ja tema mind. Ta on tõesti imeline ning tal on juba palju kliente, kuid puudub kohvik, kes tema tooteid edasi müüks ja selleks saaksime nüüd meie.

Kunstnikust sõbranna hakkas mulle juba logo disainima. Turunduskogemusega sõber on nõus kõike turundusega seotuid asju tegema vaid tasuta kohvi eest. Käisin samuti mitut võimalikku üüripinda kohapeal vaatamas. Võtsin ühendust sisekujundajaga. Käisime koos minu lemmikul üüripinnal, mille hind oli veidi kallis, kuid oh imet, sain selle 1000 eurot madalamaks kaubeldud. Paari päeva pärast saab sisekujundusplaan valmis ja juba hakkamegi ehitama. Paar kuud ning oleme valmis uksed avama. Ma arvan, et peab olema optimistlik ja sellesse uskuma. Kolme saaliga imeline oma niššiga minu enda kohvik Tallinna vanalinnas.

See on tegelikult imetabane, kuidas üks asi viib teiseni. „You have to risk it to get the biscuit”. Who know’s, kuidas sellega nüüd läheb, kuid mu hing sees põleb ja ma olen nii põnevil. Muidugi taas ekstra töö enda õlgadel, kuid ole nüüd! Muud moodi ei saagi ning ma naudin seda. Ma ei oota, et keegi tuleks ja kingiks mulle ilusa elu. Ma saavutan kõik ise ning olen õnnelik igal sammul, mille teen. Olen tänulik igale tutvusele, kes mind aitab ning kellega koos saame ette võtta põnevaid väljakutseid.

Leave a Reply