Ainult sina ise oled see, kes seisab enda tee peal ees.

Mida sa soovid teha? Kuhu sa soovid jõuda? Kes sa soovid olla? Miks sa seda kõike soovid? Mõtle selle peale, kallis lugeja. Sul on selleks kõigeks lihtsalt vaja naeratada tihti, naerda kõvasti, mõelda positiivselt, olla tänulik, armastada teisi, armastada ennast, unistada suurelt ning olla töökas.

Kõik saab alguse ühest ideest, küsimusest meie peas. Sul on mõte, mida sa mõtiskled. Sul on kõhutunne, mida sa tunnetad. Sul on ebakindlus, mis sind hirmutab. Sul on unistus, mis sind erutab. Tee seda, mis sind erutab ning hirmutab korraga. See see õige asi ongi. Miks sa arvad, et just sina ei võiks saavutada midagi suurt? Kuna sa pole elus, millegi vägevaga veel hakkama saanud? Kuna raskusi ja ebaõnnestumisi tuleb teele? Kas sa siis ei näe, et just need asjad valmistavad sind ette millekski suureks. Väga tihti ei nähta, et ebaõnnestumine on hea. Selle asemel, et sellest õppida ning ennast paranadada arvatakse ja tuntakse, et kuna ei õnnestunud, ju ma siis ei osanud. Kas see pole mitte rumal?

Ainult sina ise oled see, kes seisab enda tee peal ees. Sinu hirmud saavad sinu limiitideks. Astu üle enda hirmust. Astu üle enda mugavustsoonist. See, mis siin teisel pool toimub, on imeline. Lõpeta see idee, et sa pead elu lõpuni lihtsalt arveid ja laene tasuma. Kannatama ja ootama midagi, mida ei tule. Mitte midagi ei tulegi niisama, ei kuku sulle lihtsalt sülle. Selleks peab vaeva nägema, ebaõnnestuma ja uuesti proovima. Veel proovima ja uuesti ja uuesti ja uuesti. Igakord midagi muud moodi, kuni lõpuks sul on ulme suur kogemus ning sa õnnestud. Kui sa usud endasse on kõik võimalik ja nii lihtne see ongi. Ära seisa enda tee peal ees. Ära tee ennast maha. Kiida ennast pingutuste eest, mida sa teed. Ole uhke igal sammul, mil sa kõnnid oma unistuse poole.

Kes meist õnnestuvad? Meie, kes me ei anna alla ja õpime. Õpime enda vigadest, õpime enda rumalustest, õpime ning muudame ennast. Areneme. Elu on üks suur kasvamine ning arenemine. Ülimalt oluline on olla avatud kriitikale ja arvamustele, kuid neid tõesti kuulata, kui teise inimese arvamust. See, et tema niimoodi arvab on lihstalt tagasiside. Tagasiside on hea. See peegeldab sinu enda sees asju ja aitab sul näha ja mõista taas uut moodi. Mitte keegi meist pole mitte millegi ekspert. Alati on kusagil keegi, kes teab millestki rohkem kui sina. Alati on tark kuulata ja kaasa mõelda. Mitte raiuda enda arvamust peale. Tuleb rääkida, arutada ning kuulata. Mitte vaielda ning informatsiooni blokeerida.

Ava enda silmad, ava enda süda. Astu tee pealt eest ning kuula. Miks sa arvad, et just sina tead kõike ning sinu loogika on see õige? Ei ole. Minu oma ka ei pruugi olla. Meil kõigil on oma arusaam ja nägemus asjadest, mis teebki selle maailma nii põnevaks. Me oleme unikaalsed ja me kõik mõtleme ja tajume asju erinevalt. Ma siiralt usun, et positiivne mõtlemine toob sulle positiivse elu. Seega usu endasse ning mine ja riski!

Leave a Reply