Kõigel on olemas lahendus, ole julge, mine proovi, mine riski

Vägevad asjad pole mitte kunagi tulnud mugavustsoonist. Seega ma hüppasin sellest välja nagu sa tead. Soovitan seda kõigil teha, see tunne on imeline. Alguses ma väga täpselt ei teadnud, kuhu poole lähen. Otsustasin usaldada enda teekonda ning enda südant. Korraks hakkas väga hirmus, kuna juba jäid arved maksmata ning ma muretsesin nii väga jõulude pärast. Olen vegan ning ma ei saa süüa kõike, et kõik toitained kätte saada pean väga mitmekesiselt sööma. Tavaliselt on vegan toidu peale rohkem raha läinud, kuid avastasin, et saab ka teisiti ning polnudki probleemi.

See kogemus praegu, kus ma järsku pidin harjuma null rahaga on olnud imeline. Ma ei hakka sulle valetama, see oli alguses nii keeruline. Ma nutsin, stressasin. Ma hakkasin endas kahtlema. Ma hetkeks lausa kahetsesin enda otsuseid. Mul hakkas hirmus. Mul tuli taas peale eneses kahtlemine, mis on mega okei ja loomulik. Selle asemel, et pea norgu lasta, võtsin ennast kokku ning vaatasin, mis minu võimalused on.

Laenu ma ei võta, see on rumal. Pereliikmete käest raha küsida on alati see kõige viimane variant üldse. Minu elu, minu otsused, ma saan hakkama. Mida teha? Uurisin tuttavatelt, kas on pakkuda tööd. Alati on olnud kellegil midagi, järsku aga polnud. Ma olin täiesti ahastuses. Omadega nii läbi. Igal pool tundus olevat takistus ja takistus. Lisaks visati teele samal ajal teisi draamasi ning korraks tundsin, kuidas mu enesekindel hääl tahab ära vajuda. Mu hääl kirjutada seda blogi. See oli kõige hirmsam tunne, kuna see on viimane asi, mis võiks juhtuda.

Selle asemel, et vinguda, võtsin ennast kokku. Ma surusin enda ego alla ning hakkasin edasi tööotsi otsima. Ma avastasin sellise koha nagu goworkabit.com . Mul oli lausa mingi vana kasutaja seal olemas. Uurisin seda ühel õhtul ning uuendasin ja vaatasin, mis seal pakutakse. See oli täiesti uskumatu, kui palju valikuid. Esimene, mis silma jäi oli abiline riidepoes Bershka. Stiil on mul hea, shopata mulle meeldib. Miks mitte kandideerida? Muidugi null kogemust sellel alal, kuid ma olen väga töökas ning pole probleemi kuulata. Ma austan ausat tööd.

Minule üllatuseks reageeriti kohe ning mul oligi järgmiseks päevaks olemas töö. Täiesti uskumatu. Natukene hirmus muidugi, kuna varem polnud midagi sellist teinud. Olin nii õnnelik, et ma teadsin, kui selle ära teen on ühe arvega korras ning mul on üks asi vähem, mille pärast muretseda. Läksin hommikul kell 8 kohale, naeratasin ning olin valmis tööks. Ma olin nii meeldivalt üllatunud, kui sõbralikud kõik olid. Nii põnev oli näha, kuidas tegelikult kõik need riided poes lettidele jõuavad, et meie neid osta saaksime. Alguses olin laos imetoredal ja armsal tüdrukul abiks. Edasi olin  proovikabiinides numbreid andmas ning riideid korrastamas. Kokku olin tööl 9h. Mul oli selle sees lausa reaalne puhkepaus. Minu jaoks oli see midagi väga uut, kuna restorani businessis sellist asja ei eksisteeri. Sa sööd jooksu pealt. Mulle nii meeldis Bershka süsteem. Kõigil oli oma töö, kõik käis omal kohal ning oli tõesti imetore töötada. Tüdrukud olid nii vahvad ning ma olin tõsiselt õnnelik sellise kogemuse eest, seega aitäh sulle, Bershka ning aitäh sulle Goworkabit.

Mulle väga meeldib saada uusi kogemusi juurde ning uusi tutvusi. Silmad peab lahti hoidma ning enda pea samuti. Ma ei näinud seda, kui juhutööd, ma nägin seda, kui võimalust areneda. Näha, kuidas mujal asjad käivad. Näha, millist tööd teised inimesed teevad. Raha oli veel vaja teenida ning mul Tallinnas vaba päeva soovi pole, soovisin ruttu oma lapse juurde Hiiumaale tagasi joosta. Ma igatsen teda Tallinnas olled nii väga. Olime üle nädala juba lahus olnud, just sellepärast, et tulin tööd välja võluma. Kandideerisin veel mõnele kohale, kõigile ei saanud, kuid sain Viru Keskuse Reservedi riidepoodi abiks. Neil oli seal natukene halvem süsteem ning rohkem tuuseldamist. Korraks ehmusin, et wau, kuid ajasin selja sirgu ning olin enesekindel, et saan igas olukorras hakkama ning ma saingi. Tüdrukud olid taas mega toredad, oli veidi keerulisem tööpäev, kuid raha juures ning mured väiksemad. Ühe naisega pidime lausa kohvile minema. Kindlasti võtan selle pakkumise vastu, kuna inimesed on toredad ja head. Seega taas aitäh Goworkabit ja Reserved.

Kui sul ei ole raha, kui sul on keeruline, siis kusagil on alati lahendus sinu probleemile. Küsimus on vaid selles, kas sa oled valmis seda otsima ning vaeva nägema? Ma ei väsi kordamast, et asjad ei saa maagiliselt korda. Pakkumised lihtsalt ei kuku sulle sülle. Sa pead ise vaeva nägema ning pingutama. Goworkabit on fantastiline variant. Sul on igaks päevaks võimalus leida uus töö. Tööpakkumisi on seinast seina. Laotööd, toidupoes müüa, Circle-K, Jysk, riidepoed, trükikotta, catering teenused jne. Igale ühele on seal midagi. Sa pead lihtsalt valmis olema ning proovima. Mina väga soovitan, kuna minu kogemus oli fantastiline. Mulle just meeldis see, et ma sain enda silmaringi taas suurendada. Näha, kuidas mujal asjad on, kuidas süsteemid on, kuidas üldse asjad ühes riidepoes näiteks käivad. Ma ei viska mitte kunagi enam riideid tagasi riiulitele vaid panen need korralikult tagasi. Palun pane sina ka. Ma pidin terve päev koristama lohakate klientide järgi. Töö oli aus, kuid mind ärritas kui ebaviisakalt suhtusid kliendid. Ma arvan, et nad lihtsalt ei mõelnud selle peale.

Sain selle kogemusega omale ekstra raha juurde. Mul oli valida, kas maksan selle raha eest arved ära või ostan Lisannale jõuludeks paar kingitust rohkem. Ma otsustasin korraks teha pausi, hingata ja mõelda. Stressi oli juba vähem, kuid iga ema tahab oma lapsele parimaid kingitusi ju teha. Ma tean, et kingitused pole peamised ning need on vaid asjad, kuid kui sa oled ema, vast mõistad, mida ma mõtlen. Ma endiselt polnud nõus pead norgu laskma, kuna ma ei olnud enam kriisis. Magasin hästi halvasti ning ärkasin ülesse surina peale. Vaatasin telefoni ning oli tulnud teade, et mul on ülekanne Lisanna baby daddy ema poolt. Kui varem oli mu konto peal 4 eurot, siis nüüd oli seal peal 304 eurot. Ma olin täiesti šokeeritud. Ma polnud mitte midagi palunud ega talle isiklikult öelnudki, et mul on praegu rahaliselt rakse, kuid tema saatis mulle selle summa ning selgituseks oli lisanud juurde „Väike jõulukingitus“. Ma hakkasin südamest nutma, kuna see ei olnud väike kingitus. See oli metsikult suur summa minu jaoks. Ma olin nii hämmastunud, et keegi niimoodi võiks lihtsalt heast südamest mulle sellise kingituse teha. Ma olen nii tänulik ning mul on nii hea meel, et see rahaline kriis sai läbi. Ma pidasin vastu ilma alkoholi ning teiste asjadeta.

See kõik õpetas mulle rohkem raha hindama. Ma ei soovi osta omale mõttetuid asju, kulutada raha, kus tegelikult ei peaks. See kogemus on olnud fanatstiline. Ühtlasi sain omale stabiilse töö kohviku juhatajana, mis võimaldab mul olla nii Hiiumaal kui ka Tallinnas. Väiksem palk kui restorani juhatajana, kuid ma olen nii tänulik. Selle kõrvalt on mul väga ilusasti ka aega keskenduda sellele blogile ning edasi liikuda.

Ära anna alla, kui läheb raskeks! Ära poe peitu vaid pea püsti ja leia lahendus. Usu endasse ning enda teekonda. Vahel on vaja korraks samm tagasi astuda ning siis edasi. Tihti me ise oleme enda teel ees arvame, et kui teeme muutusi, siis läheb muudkui hästi. Ei lähe, vahest läheb hoopis raskemaks. Ma tean, kuhu poole liigun, ma ei anna alla. Ükskõik, kui palju ma ka ei feiliks, ma olen tugev iseseisev naine ning ma liigun edasi. Võim on sinu enda käes. Sa oled tugevam, kui sa arvad, et sa oled! Kõigel on olemas lahendus, ole julge, mine proovi, mine riski. Häid jõule sulle!

 

2 mõtet “Kõigel on olemas lahendus, ole julge, mine proovi, mine riski” kohta

Leave a Reply