Lase lahti sellest pettumusest, sellest alandusest, sellest kurbusest

„Throughout life people will make you mad, disrespect you and treat you bad. Let God deal with the things they do, ’cause hate in your heart will consume you too.“ – Will Smith

Ma lugesin seda quote’i ja ma olen nii nõus. Korduvalt ja korduvalt juhtub elus halbu asju, ebaõiglasi asju. Ja need asjad teevad haiget, väga haiget. Tahaks lihtsalt karjuda ja raputada maailma ja küsida: „Mis teil viga on?!” Kuidas inimesed on nii isekad? Mida sa võidad sellisest asjast? Miks sa ei suuda arvestada teistega? Kuidas sul saab nii suva olla? Miks maailm on nii negatiivne? Miks me alandame üksteist? Mis võimuvõitlus meil käib?

Elu parimad õpetajad on südame murdumine, tühjad taskud ja ebaõnnestumised. Mida ma valu käest olen õppinud on see, et sellest peab lahti laskma. Tõesti, inimesed pidevalt valmistavad meile pettumust ja teevad haiget, kuid mida sa sinna parata saad? Olla vihane ja vihata kedagi vaid lõhub sind ennast. See negatiivsus on sinu sees. Sa hoiad sellest kümne küünega kinni kuna see on nii ebaõiglane ja sa üritad seda mõista ja sa mõtiskled selle üle. Tulemuseks sa lausa keed vihast kuna sa ise ei valinud seda endale. See juhtus sinuga ja see ongi ebaõiglane.

Lase lahti sellest pettumusest, sellest alandusest, sellest kurbusest. Oluline on see, mida sina endast arvad. Keskendu selle pettumuse ja valu asemel enda paremaks muutmisele enda jaoks. Karju see viha enda seest välja. Raputa ennast ja küll maailm tunneb ka seda raputust. Kui sa soovid maailma muuta, alusta iseendast. Kõik mis loeb on see, kuidas sa ennast ise näed. Lase lahti, mis on möödas. Ole tänulik selle eest, mis on alles. Vaata edasi tulevikku, mis on tulemas. Kui arvad, et mul on seda lihtne öelda, siis ei ole. Kuid ma teen seda ja arvan, et  juba olengi teinud.

 

 

Leave a Reply