Ma valetasin teile

Ma valetasin teile, kui ütlesin, et LSD proovimine oli minu teine kogemus tugevama narkootikumiga. Tegelikult oli ta neljas, tuli meelde ka minu esimene ning teine kord. Kerime nüüd algusesse, kus ma alles hakkasin väljas käima ning sõltuvus probleeme veel polnud. Väljas käimine oli üleüldse midagi uut minu jaoks. Üksinda ilma lapseta midagi teha oli midagi ulmelist. Ma olin samuti see ema, kes ei suutnud enda last 5 minutikski üksi jätta, kuna me olime kogu aeg ninapidi koos. Me olime nagu sukk ja saabas 2 aastat. Täpselt nii nagu käibki väikelapse ja emaga.

See võib tunduda hetkel uskumatu, kuid mina olin täpselt samamoodi kodune ema, ninnunännununnu, lalisesin koos lapsega kodus, muudkui pildistasin teda, proovisin ise juurviljapüreesid teha, muretsesin, kas ikka sööb korralikult. Naersin nägude peale, mis ta tegi, kui ta matsutas. Nägin vaeva, et laps magama saada, kui laps magas, käisin katsumas, kas ikka hingab. Classic muretsev kanaema, nii nagu käib. Oi, kui pehme ta oli ning kui hästi beebid lõhnavad. Meil isegi oli beebiblogi. Minu raseduse lõpust alates kuni kaks aastat. See on varjatud, need kellel ligipääs on, need näevad. See oli pigem nagu isiklik fotoblogi.

Ma olin samamoodi emme, kes oli nii väsinud kogu aeg. Sellist aega nagu „minu aeg“ ei eksisteerinud. Sellele mõtlemine juba tekitas mulle süümepiinu, kuid see on nii oluline leida aeg endale. Sa ei pane tähelegi, kui varsti oled närbunud. Hakkad ignoreerima peegleid, kuna sa ei taha näha, kes vastu vaatab. Lõpuks oled kahvatu näoga, dressidega ning torised. Sa oled väsinud, sa ei armasta ennast, oled energiast tühjaks imetud. Kuid sa pead riietuma iseenda jaoks, nägema hea välja enda jaoks. Sa ei tohi kaotada ennast teiste eest hoolitsedes. Kõige olulisem suhe on alati suhe iseendaga. Proovi leida see aeg endale. See on kõige olulisem aeg üldse.

Mäletan nii hästi, kuidas mul olid pikad kahused juuksed, kuna värvisin neid tihti. Üritasin end enda jaoks paremaks muuta, kuid polnud kunagi rahul. Seljas olid kogu aeg mingid koduriided. Enda nägu ma korda ei teinud. Ma olin üks hall hiireke. Kui sul on madal enesehinnang, lisaks oled ka väsinud, siis see paistab välja. Täpselt nagu paistab välja ka enesekindlus.

Kui me lahku läksime, keeldusin ideest, et Lisannal pole enam isa. Nalja teete või? Lisanna isa ei olnud harjunud tema eest üksi hoolt kandma, kuna kodus tegin seda alati mina. Muidugi ta armastas Lisannat, kuid nende tõeline suhe kasvas, kui me enam koos polnud ning ta 3-8 korda kuus tema juurde ööseks läks. Ma käisin iga kuu pinda, millal sa lapse võtad ning ei aksepteerinud mitte võtmist. Ta mõistis seda ning varsti saabus isegi kordi, kus ta ise enda vabad päevad saatis. Need vabad päevad olid minu jaoks metsikult tähtsad, kuna nendel päevadel sain teha pikki päevi tööl, rohkem raha teenida. Samuti olid need päevad, kui sain ennast lõdvaks lasta ning puhata.

Puhkamise asemel läksin, aga välja, kuna too hetk ma arvasin, „to get over somebody, you have to get under somebody else“ . Täis ohmoon ikka. Olin juba harjunud väljas käima ning see oli fun. Üksinda koju ei suutnud endiselt minna, kuna Lisannat polnud seal. Mäletan, kuidas olime sõpradega baaris ning nägin, kuidas üks kutt pani mulle silma peale. Rääkisime seal teistega kõva häälega, et jou lähme Ladies Nightile. Läksimegi ning õige varsti oli ka see kutt oma sõbraga seal. Olime purjus ning tantsisime nendega. Jõime õlut ning nad küsisid, kas soovin midagi kangemat. Ma olin nagu yeah, arvasin, et toob mulle viina koksi või midagi. Tuli tagasi pooliku õllega ja ma olin nagu davai why not, joome õlle edasi. Tantsime seal ning kohe üldse ei väsi ära ning mingi hetk uurivad, et kuidas sul olla on. Ma ei saanud aru, miks niimoodi küsisid. Kas tunned ka seda juba? Ma küsisin, et mida? Anfetamiini noh, panime õlle sisse seda ju, see see tugevam asi oligi. Ma olin väga üllatunud, mul oli null kogemust narkootikumidega. Ma ise aru ei saanud, et väga midagi teisiti oleks olnud, kuid nemad olid küll veits teistsugused. Igaljuhul tantsisime lõpuni, edasi läksime nende poole. Vot see oli vaatepilt, mis oli minu jaoks väga uus asi. Mõned magasid magamistoas üksteise otsas ning keegi tõmbas triipu ninna. Pakkusin sellele oma kutile välja, et lähme pigem minu juurde ning me läksimegi. Pidin tööle minema järgmine päev ja tahtsin magama minna. Läksime voodisse ning edasi te aimate, kuid tema oma narko pärast ei saanud magada. Ta lihtsalt vaatas, kuidas ma magan ning silitas mind.

Seega see oli minu esimene kord midagi proovida. Too aeg olin absoluutselt vastu sellistele asjadele, kuid läks vaid natukene üle aasta mööda, kui juba meeleldi proovisin uusi ning põnevaid asju. Tegin asju, mida poleks varem iial endast uskunud.

Ainult sina ise tead, kui kaugelt oled tulnud. Ära jäta seda märkamata. Ma olin samamoodi laps, ma olin samamoodi teismeline, ma samamoodi armusin, ma sain emaks, ma olin samamoodi kodune ema, ma armastasin enda last ja meest nii palju, ma olin abielus. See muutus, muutusin mina, sain hakkama rumalustega, kuna keegi ei suunanud mind õigele poole. Ma olen siin sinu jaoks, et sind suunata. Ole ettevaatlik ning ära tapa ennast mürkidega.

 

6 mõtet “Ma valetasin teile” kohta

 1. Tere!
  Sul on väga huvitav blogi, hurraa 🙂

  Tahaksin aga juhtida tähelepanu ühele grammatikaveale, mis kordub erinevates postitustes, ma loodan, et Sa ei pahanda.

  “Puhkamise asemel läksin, aga välja, kuna too hetk ma arvasin …”

  Selles kontekstis ei ole “aga” sidesõna, siin selle ette koma ei käi.

  Tsiteerin e-keelenõud:
  Kui “aga” ja “vaid” on rõhumäärsõnad, siis koma nende ees ei ole: “Kuum supilonks
  mõjub aga kosutavalt.” “Tema on minu kohmetuse üle alati vaid naernud.”

 2. Oma postitustes tood sa pidevalt välja, et sa oleks ootanud, et keegi sind suunaks või oleks rääkinud, kui ennasthävitav su käitumine oli, aga olgem ausad oleks sa tol hetkel neid inimesi kuulda võtnud, isegi kui nad oleksid üritanud sind sellest elust eemale hurjutada? Tundub justkui leiad vabandusi ja üritad seda süüd teiste kaela veeretada, et oh, oleks mul ainult olnud keegi, kes oleks hoiatanud või aitanud. Reaalsus on see, et SINA ise tegid need valikud ja otsustasid teadlikult antud tegusid korda saata.Tundub veidi kohatu rõhuda sellele, et teised on süüdi, et nad sind ei takistanud.
  Ma ei üritagi väita, et su situatsioon ei olnud keeruline või raske, aga väga palju on sarnastes ja ehk ka isegi keerulisemates olukordades inimesi, kes ei tee selliseid valikuid.
  Tore, et sa oma kogemust jagad, aga siinkohal jääb jätkuvalt mulje, et sa tegelikult otsid ettekäändeid ja süüdlasi mineviku õigustamiseks ja sugugi ei vaata peeglist peamisele otsustajale otsa.

  1. Muidugi ma oleks soovinud, et mul oleks midagi olnud, mis mind oleks rohkem aidanud. Kuid sellest oled küll kahjuks valesti aru saanud, et ma kedagi süüdistan. Ma olen täiesti kursis, et MINA ise tegin seda kõike ning olen enda tegudes süüdi. Ma ei ole siin, et teisi süüdistada ja ma ka ei ole siin, et ennast süüdistada. Ma jagan enda kogemust kuna ma tean, et selline asi oleks mind aidanud. Miks ma mainin, et oleksin rohkem soovinud tuge ning suunamist? Teen seda sellepärast, et inimesed mõtleksid selle peale. Kas nemad hetkel saaksid aidata ning suunata. Sa võid eeldada jah, et nagunii ei kuulaks sind, aga kuidas sa tead seda, kui sa ei proovigi aidata ega suunata?

   1. Tean seda seetõttu, et olen korduvalt proovinud ja reaalne tulemus on siiani olnud null. Aga mõtle nüüd ise end minevikku tagasi, hüpoteetiline olukord, oled jälle tööl ning mõni su töökaaslastest ütleb sulle: “Kuule, äkki sa ei peaks täna jooma?”. Mida sa selle peale vastanud oleksid?
    Ma ei väidagi, et antud situatsioonis süüdlasi peaks otsima, lihtsalt mitmest postitusest on jäänud kumama teatud lausejupid, kus teatud määral on veeretatud vastustust kellegi teise kaela. Ja tegelikkus on ka tihtipeale see, et ise antud situatsioonis olles, ei pruugi üldse ka märgata, kui keegi üritab meid suunata, sest ollakse väga kangekaelsed ning oma tões kinni.

    1. Mhmh, olen nõus sinuga. Kuid tõesti seda küll pole, et ma täna praegu kedagi süüdistaka enda minevikus. Olen täiesti kursis, et tegin oma otsused ise. Ja otsus välja tulla sellest jamast tuli mul ka ise 🙂

Leave a Reply