Mitte kunagi ära vabanda, kuidas sa ennast tunned

Sul on õigus olla kurb. Sa oled haiget saanud ning su tunded on olulised. Ära kiirusta. Tunne! Tunne enda emotsioon lõpuni ning rõõm saabub märkamatult tagasi. Mitte kunagi ära vabanda, kuidas sa ennast tunned! Need on sinu tunded ja sul on õigus neile.

Ma olin suhtes, kus mul keelati tunda emotsioone. Mulle öeldi, et ära mõtle üle ning kõik, mis sa arvad ja mõtled on vale. Kui mitte vale, siis mõttetu kindlasti. Mis juhtub inimesega, kes ei saa enda emotsooni tunda? Surub enda emotsioonid alla? Kõik kuhjub su sees ning lõhub sind järjest rohkem ja rohkem. Lõpuks sa ei saa enam aru, mis see on, mis sulle haiget teeb, miks sa endast väljas oled. Või mis on see, miks sa plahvatada soovid. Tulemuseks sa lähedki enda mehe ette terve listiga, mis sulle kõik ei meeldi ja ei sobi. Kui sind ei kuulata oled vinguv naine. Kui sa ei tunne enda emotsioone lõpuni välja, siis oled see tüütu tegelane. Paraku me ei kontrolli enda emotsioone. See lihtsalt ei ole võimalik. Mõned meist on emotsionaalsemad, mõned meist on vähem. Mina olen väga emotsionaalne inimene. Kui ma armastan, siis armastan sügavalt. Kui ma saan haiget, siis kohe tugevasti. Ma oskan suurt draamat teha kui tarvis. Kui surusin enda tunded ja emotsioonid alla ja valetasin endale, et ma ei tunne midagi oli tulemuseks kadunud inimene. Ma keelasin endal olla see, kes ma olen. Öeldes endale, et see, kes ma olen ja mis tunnen on vale. Sulle on antud sinu iseloom, ära võitle sellele vastu. Õpi ennast tundma, mitte ennast alla suruma. Me oleme inimesed. Meil ei peagi kõik alati kontrolli all olema.

Kui oled rämedalt haiget saanud, aga sul on endiselt julgust olla hell teiste vastu, tunda emotsioone nii häid, kui ka halbu, siis väärid sa armastust, mis on sügavam kui ookean. Ma tean, et mina väärin seda ja sina ka! Kui inimesi häirib, et me tunneme midagi või räägime midagi on sellepärast, et neil on ebamugav. Neile ei meeldi, et nemad on tekitanud sulle sellise tunde või nad lihstalt sooviksid midagi muud teha, kui tegeleda probleemiga. Ma saan täiesti aru, miks meest võib häirida, kui naine kodus vingub. Ta on väsinud peale tööpäeva või ta on just heas tujus peale trenni või mis iganes. Keda ei häiriks vingumine? Kuid ometigi peab probleemid ja tunded lahti rääkima, suhtlus on ju asja võti. Tegelikult sa ei soovi, et keegi kannataks üksinda. Suhtleme, räägime. Muud moodi asjad liikuma ei hakka, kui neid asju välja ei öelda. Probleemi ignoreerimine ei lahenda seda. Lõpuks oledki suhtes, kus te mõlemad juba soovite selle lõppu ja olete raisanud ilusad aastad enda elust.

Mina enda suhtes ei osanud muud teha, kui seksida. Alguses oli jah kõik tore ja ninnunännununnu, kuid, kui tulid probleemid, siis rääkimise asemel me seksisime, neelasime kõik. Väga oluline on sekselu aktiivsena hoida, see maandab stressi ja kõike. Sa tead seda ise ka, miks see hea on. Kuid ekstra oluline on suhelda, rääkida, arutleda. Suhtes on kaks inimest, kaks arvamust, mille peaks viima kokku ühiseks. On oluline kõndida ühist teed, kasvada ja areneda koos. Kui sul on antud võimalus armastada kedagi ja tema armastab sind vastu, siis tea, et see on midagi väga erilist. Ära võta seda iseenesest mõistetavalt, siiras armastus on haruldus. See on midagi, millest paljud vaid unistavad. Olge tänulikud ning hinnake seda!

Leave a Reply