Ole ka inimese seljataga hea inimene

Imeltle teise ilu ilma, et sa kahtleksid enda omas. Komplimendil on metsik jõud. Isegi kui teine ei oska reageerida selle peale ja ütleb sulle väga piinliku aitähi vastu, siis see kompliment on nii oluline. Tegelikult läheb see nii hinge ja teeb hinge soojaks. Ma armastan komplimente. See on nii tore, kui inimesed jagavad üksteisele positiivsust. Kui sa ütled midagi head, see toob siia maailma rõõmu juurde ja see maailm vajab rohkem rõõmu ja naeratusi. Kas see pole mitte hea tunne, kui keegi naeratab, kuna sina ütlesid midagi ilusat talle?

Minule nii väga meeldib see tunne. Ütle välja hea, kui sa näed seda head! Toome soojust juurde! Me ei pea need kibestunud eestlased olema, kuna meil päikest on nii vähe. Pfff, see nüüd küll mingi põhjus pole. Me oskame endiselt naeratada ning me oskame ka ilusaid asju välja öelda. Teeme seda!

Tee rohkem seda, mis sind õnnelikuks teeb. Anna võimu positiivsusele. Usu endasse ning teistel ei jää varsti muud üle, kui samuti sinusse uskuda. Ma arvan, et kõik naersid mu üle alguses, kui ma selle blogiga algust tegin. Keegi ei uskunud, et mu blogi edu võiks saavutada. Mina uskusin endasse ning endiselt usun.

Kuid oli aeg, kus ma ei uskunud absoluutselt endasse. Kahtlesin absoluutselt kõiges ning kui keegi minu ideed maha tegi arvasin, et mu idee ei kõlba. Mul puudus enesekindlus ning ma ei usaldanud ennast. Iseseisvalt midagi otsustada oli ulme. Kes olen mina, et midagi arvata? Miks peaks minu idee üldse kusagile kõlbama? Kes olen mina, et oma peaga midagi teha? Alati oli kusagil keegi, kes on targem. Keegi, kes teadis paremini. Keegi, kellel oli rohkem kogemust. Eks oligi, kuid see ei tähendanud, et minu ideed ja mõtted valed oleksid olnud.

Samamoodi oli ka välimusega. Kui tuli komplimente, tundsin ennast hästi, kui tuli kasvõi üks „naljaga“ maha tegemine, siis tundin ennast koheselt koledana. Mis siis veel reaalsest solvangust rääkida… See on nii huvitav, kuidas me negatiivset usume koheselt ning kõiges positiivses kahtleme. Midagi head on nii kummaline kuulda ning uskuda. Jääb mulje, et ka positiivsuse jagamine on meie jaoks tabu.

Üks mulle oluline inimene väitis, et kui sa oled hea teiste vastu, oled nõrk. Mis on nii rumal ja idiootne. Kui sa oled hea inimeste vastu oled sa just tugev. Kui sa oled nõus välja ütlema positiivset ning seda jagama teistele on see kaunis. Kui sa oled ka hea inimestega, kes sinuga pole on see väga suur tugevus. Kui sa ei lasku nii madalale ning oled üle, oled sa väga tugev. Kui sa oled lahke inimestega, kes sinuga pole oled sa väga tugev. Kui sa jagad positiivsust ka inimestele, kes jagavad sulle vaid negatiivsust oled sa väga tugev. Olla üle sellest on väga suur tugevus. Jääda „heaks“ inimeseks siin negatiivses maailmas on väga suur tugevus!

Ole parem inimene iseenda jaoks. Proovi mitte kaasa minna teiste maha tegemistega ning taga rääkimistega. Ole ka inimese seljataga hea inimene. Ole selline inimene, kellega koos sa ise aega veeta sooviksid. Ära valmista omale pettumust käitumisega, mis sulle tegelikult ei meeldi. Ma mäletan väga hästi, kui tundsin ennast sitasti, kui käitusin kellegagi ülbelt või rääkisin seljataga temast. Ussitasin. Ära ussita, muidu hakkad seest poolt ka ussitama. Käitu niimoodi nagu sa soovid, et sinuga käitutaks. Kuna, kes seda kõike jälgib, kui siiras sa oled, oled sina ise. Ära valmista endale pettumust. Kuidas sa saadki endale meeldida, kui sa ei käitu niimoodi nagu sulle meeldib? Ole parem inimene iseenda jaoks. Tee head! Jaga head! Ole hea! Usu mind see inimene meeldib sulle palju rohkem.

 

Leave a Reply