Õpi enda üle naerma!

Tugevus ei väljendu asjades, mida sa suudad teha. See väljendub asjadest, mida sa kord arvasid, et ei suuda. Me areneme muudkui edasi. Kasvame vaimselt ning saame „elutarkust“ juurde. Mäletan nii hästi, kui arvasin 17-aastaselt, et olen hirmus täiskasvanu juba. Nüüd muigan ja naeran selle Linda üle. Arvatavasti 5 aasta pärast naeran praeguse Linda üle. Võibolla juba homme naeran tänase Linda üle. Kes teab?

Oskus enda üle naerda on väga oluline oskus. Pidevalt juhtub meie elus tobedaid asju. Milleks võtta elu nii tõsiselt? Selle asemel, et tunda häbi millegi üle, mis kogemata juhtus, pigem naera selle üle. Naera enda üle. See ju tegelikult ongi naljakas. Mina olen ekspert margi täis tegemises. No ma kohe oskan. See tuleb mul suurepäraselt välja ning see on okei. Ma ei oska muud teha, kui naerda enda üle. Lase ennast vabaks! Lase ennast lõdvaks! Ära ole koguaeg nii pinges. Mis sel vahet on, kuidas asjad välja kukuvad.

Ma mäletan nii hästi, kui ma olin umbes 15. Olime vabaduse väljakul „chillimas“ seal kuskil treppide üleval ning all mingid kutid rulatasid. Too aeg oli see nii cool. Mul olid mustad teksad, valge pluus, must jakk ning valged kontsad jalas. Tahtsin alla vetsu minna ning mõtlesin, et kõnnin mega seksikalt trepist alla. Vaatasin veel kuttide poole ning nemad minu poole. Naeratasin neile ning jäin oma kontsaga veerenni külge kinni ning käisin käbla. Klassikaline Lihtsalt Linda. Mis seal ikka. Juhtus!

Või näiteks, kui oled kirgliku üheöösuhtega hakkama saanud ning oled hommikul veel nunnult kaisus ja järsku avastad, et sul on päevad hakkanud. Kuidas sa seda veel varjata saaks? Kogu mehe voodi on mõnusalt verine. Mis seal ikka, teeme nägu nagu seda ei juhtunud. Tead võibolla ta ei pannud tähelegi. Korjasin need linad kokku ja viskasin tema vannitoa nurka. Seniks kuni tema selle avastas, olin mina juba nagunii läinud. Mis seal ikka. Juhtus!

Või näiteks, kui purjus peaga oma lolluseid olen korraldanud. Hooramine hooramiseks, see on nii ehk naa jube. Kuid see lapsik jauramine. Tule tavas appi! Kuid mis tehtud see tehtud. Sellepärast pole samuti mõtet muretseda, pigem naerda enda üle, kui idioot sai ikka oldud. Mäletan, et sel suvel oli baby daddyl mingi tšiki moodi asi ning minu meelest polnud see naine üldse iluski. Mida on mega inetu väita, nii pole ilus. Kuid purjus Lindat ei kottinud ilmselgelt. Mäletan, kuidas karjusin seal purjus peaga “KRÕÕÕÕÕT!”. Suutsin talle hüüdnime panna. Palun vabandust, see on inetu. Siis juurde see klassikaline hõõrutamine. Oli vaja näidata, et mul on lühikesed püksid jalas kleidi all, saan küll jalad üle pea panna. Taas hirmus hirmus vaatepilt, kuid milleks põdeda. Pigem, siis juba naerda enda üle, mida kõike tobedat on tehtud.

Õpi enda üle naerma! Pole mõtet stressata asjade üle, mis on juba tehtud. Asjade üle, mis kukkusid lihstalt tobedalt välja. Asjade üle, mis ongi jaburad. Naermine on tervislik, kui see on heatahtlik naermine. Proovime asja mitte nii tõsiselt võtta. Elu on mõeldud naeruks ja rõõmuks. Lase ennast vabaks! Lase ennast lõdvaks!                                                                                    

3 mõtet “Õpi enda üle naerma!” kohta

  1. Sinupoolt on väga alatu kedagi koledaks naiseks sõimata, sest olgem ausad ega sa ju isegi mingi klassikaline printsess pole…

    1. Ma olen väga unikaalne Printsess 👸🏻 Nagu kõik naised ja tõesti oli see minust väga inetu, ma olin lihtsalt armukade ja paraku selline rumaluke ma purjus peaga olin. Vaata kui tore, et enam ei ole 😇

  2. To y, su point on siis see, et sinu arust “klassikalistel printsessidel” on siis õigus kedagi nii solvata? Või mis see välimus siia üldse puutub? Ilus või ei, teisi solvata on inetu nii või naa. Sama alatu nagu oli Linda tegu on ka sinu kommentaar Linda välimuse kohta. Silmakirjalikkuse ABC…

Leave a Reply