Peale haiglat jäi lausa ühine messengeri chat „Hullumaja stiilne nelik“

Minevik on sinu õppetund. Olevik on sinu elu. Tulevik on sinu motivatsioon. Haiglas elades seda rutiini, mis meil loodud oli, sain tuttavaks väga toredate inimestega. Nagu ka igal pool mujal tekivad enda ümber inimesed, kellega samastud kõige rohkem. Inimesed, kellega sul on mugav koos olla. Meie suurim mure oli üksik olemine, otsisime tuge teineteiselt. Meil oli vahva koos ning saime tuua rõõmu üksteisele.

Üks kord, kui me depressiooni ajal naersime, nähvas arst mööda minnes, et siin on ka inimesi, kes reaalselt abi vajavad. Me kõik vajasime reaalselt abi ning meil oli vaja ennast rohkem mõista. Meil oli vaja, et kuulaks meid ära. Palun, noored, kes te mõtlete arstiks saamise peale, psühholoogia õppimise peale, tehke seda ning lükake ümber see idiootne vanakooli viis. Lennake peale oma värskete ideede ning mõtetega. Mida iganes inimesed sulle väidavad, tea, et ideed ja sõnad saavad muuta maailma.

Igal juhul arstid arstideks. Nad on samamoodi inimesed ning teevad vigu. Lihtsalt selle aja sees ma ei näinud, kuidas nad kedagi seal üldse aitasid ning see teeb kurvaks. Kui teie juurde satuvad inimesed uuesti ja uuesti tagasi.. Kas te ei peaks äkki midagi muutma enda osakonnas?

Igal juhul ma lubasin rääkida meie armunelikust. Ma tegelikult ei tea, kas üks kuttidest oli minusse armunud, kuid see nägi täpselt niimoodi välja. Kui nüüd reaalselt mõelda, siis mitte keegi meist polnud päriselt armunud. Me tundisme lihtsalt suurt rõõmu ning lähedust, kuna me mõistsime teineteist.

Peale haiglat jäi lausa ühine messengeri chat „Hullumaja stiilne nelik“. Me kõik suutsime olla dramaatilised ning olime natukene üle võlli. Kutt, kes mulle meeldis, pani hoopis silma peale teisele tsikile. Seda teada saades olin šokeeritud, kuid sain peale paanikahoogu sellest üle. Suhtlesime edasi nagu sõbrad ning tema ja teine sõber tulid mulle Hiiumaale mõlemad külla. Kutt, kes mulle meeldis ööbis minu pool. Olime seal lihtsalt niisama ning järsku ta suudles mind. Ma olin taas šokeeritud. Tuli välja, et ta oli nüüd hoopis minusse armunud. Ma ei osanud midagi arvata sellest, kuna just olin leppinud selle mõttega, et ma ei meeldi talle, kuid nüüd oli see uks taas avatud. Enam ei olnud mingi armunelik, nüüd olime reaalselt meie kaks. See, et me hullumajas tuttavaks saime polnud väga oluline mulle too hetk.

Kõik oli väga tore ning ma käisin temal külas mandril, käisime koos väljas jne. Oli ehtne armumise tunne peal. Ma sain tuttavaks tema emaga ning tema minu vanematega. Kuid taas selgus, et ma polnud temasse armunud, vaid olin armunud sellesse ideesse, et olen armunud. Tema oli bipolaarne ja olukord muutus jube kiirelt. Armsad sõnumid, sa oled kallis mulle. Muutusid sõnumiteks, milline snoob ning võlts inimene ma olen. Millele järgnes ma armastan sind, anna andeks ning uuesti ma vihkan sind. See oli kõik liig minu jaoks. Mul oli tõsiselt vaja endaga tegeleda, lõpetasin selle, mis meie vahel oli. Ta jätkas mulle kirjutamast, saatis mulle postiga ikka ja jälle käsitsi kirju ning luuletusi. Viimase paki sain eelmistel jõuludel. Mul oli nii kahju, et talle haiget tegin, kuid see oli nii ebastabiilne. Ma olin isegi nii segaduses, mis minu endaga toimub. Kuid hetkeks mul tõesti oli temaga hea.

Ma tunnen, et ma otsisin alati kedagi, kes mind mõista suudaks. Kuna ma isegi ei mõistnud ennast. Nagu varem mainisin, olen maganud hulluga, olen maganud hulluarstiga. Mõned kuud tagasi käisin mehega kohtingul, kes mõistab inimese mõttemaailma täiesti teisel levelil. Mul piisas öelda üks lause ning ta luges sellest välja kõik minu ebakindlused ning probleemid juba varasemast. Ta tuli ekstra Hiiumaale minu pärast, et vaid lõunat süüa. Millele kaasnes mere ääres jalutamine ning massaaž kivi peal. Enam ma ei väida kiirelt, et olen armunud või mis iganes. Ma tean, kuidas mu emotsioonid võivad käia ülesse ja alla. Ma lihtsalt lubasin endal tema seltskonda nautida, kuid räägin temast teinekord pikemalt.

Väga tihti me proovime ennast paremini mõista teiste inimeste kaudu. Ma usun siiralt, et oleme teineteise peeglid. Me peegeldame ennast teise pealt. Me läheme närvi kõige rohkem, kui meil on sarnased vead inimesega. Meile meeldivad inimesed, kellel on sarnased iseloomujooned, mis meile ka enda juures meeldivad jne. Me oleme teineteise peeglid. Ka selle blogi pealt sa peegeldad endale just seda, mis sind kõnetab, mis sind häirib või just sulle meeldib. Meid puudutavad asjad, mis on meiega seotud.

 

 

Leave a Reply