Saavuta enda elus midagi enda jaoks

Head asjad võtavad aega, midagi ei juhtu üleöö. Vaid kaotajad annavad alla, kui kukuvad. Võitjad feilivad kuni õnnestuvad. Juba koolist saati on meile mõista antud, et me ei tohi ebaõnnestuda. Me peame kohe oskama. Meile on antud minimaalne aeg ning ainult paar katset, et õnnestuda. Peame kõiges head olema, muidu oleme rumalad ning meid tehakse maha. Kas see pole hoopis mitte rumal? Sul on tegelikult täpselt nii palju katseid, kui neid endale ise annad.

Kõige rohkem õpime enda ebaõnnestumistest. Tihti selle asemel, et proovida uuesti, arvame ja väidame koheselt, et ei, see pole mulle või ei oska seda. Kuidas sa saad väita, et sa ei oska? Sa pole veel päriselt proovinudki. Mõnikord on tarvis 1000 korda katsetada, et lõpuks õnnestuda. Mis sind erutab ning hirmutab korraga? Mine tee seda! Ma ei mõista, miks me vingume nii palju ja teeme endale ettekäändeid. Lõpuks võtad ennast kokku ning proovid ühe korra, kuid ei saagi kohe hakkama. Ülla Ülla.. Head asjad võtavad aega. Miks me anname nii kergelt alla? Kuidas sa saaksidki millegi uuega hakkama saada, kui sa ju tegelikult ei proovi. Meil on hirm ebaõnnestumise ees.

Ebaõnnestumine on ilus. Sealt annab nii palju õppida ning tarkust kõrva taha panna. Tihti on meil teiste inimeste arvamus nii palju olulisem, kui meie enda oma ning ebaõnnestudes on meil häbi. Rumal! See, et kitsa silmaringiga inimesed niimoodi mõtlevad, ei tähenda, et asjad niimoodi ongi. Mida rohkem sa teed seda, mida sa armastad, seda lähemal oled vabadusele. Mis siis kui sa selles kohe osav pole. Harjutamine teeb meistriks. Feilimine on sulle ainult kasulik. Vahest me oleme nii palju vaeva näinud ning tunneme, et oh nüüd ma saan hakkama, ma lõpuks oskan, kuid siis taas ebaõnnestusime. Väga hea! Järelikult said kogemuse juurde ning targemaks. Sa pead ennast uuesti püsti ajama ning proovima taas. See kord ära proovi täpselt samamoodi nagu proovisid enne, proovi midagi muuta. Katseta, katseta veel kord ning veel kord. Katseta ja proovi ja tõuse seni kuni lõpuks saavutad selle, mida oled soovinud terve see aeg saavutada.

Otsi enda heakskiitu. Saavuta enda elus midagi enda jaoks. Kõigepealt sina ning siis teised. Ära keskendu sellele, kui raske on. Keskendu sellele, mis sinust saab. Mis sa iseendast arvad on nii palju olulisem sellest, mis teised sinust arvavad. Mine riski. Tee proovi. Ole julge. Loo endale mälestused, mis on väärt mäletamist! Meile pole lubatud kunagi kiireid tulemusi. Meile pole kunagi lubatud kerget teekonda. Sinu edu võib saabuda alles 10 aasta pärast, aga kui sa juba praegu alla annad, ei saabugi edu ning sa jääd seda kahetsema. Liigu edasi, ära anna alla!

Leave a Reply