See on okei, kui kõik pole okei

Hetkel olen enda eluga heas kohas, kuid otseloomulikult on mul hetki, kus tahaks nutta. Kus ma tean ja tunnen, kui ebaõiglane see maailm on. Kuidas inimesed valmistavad sulle pidevalt pettumust ja ei anna sulle seda armastust vastu, mida sina neile annad. Kuidas vahel tunned, et sa pead kogu aeg tugev olema.

Õppisin Prantsusmaal, et see on okei, kui kõik pole kogu aeg okei. Emotsioonide välja laskmine on nii oluline. Nuta, kui sa tunned, et see on vajalik. Ausalt. Nuta! See teeb sulle head. Tunne enda emotsioon lõpuni ära ning ära hoia tagasi. Sest pekki, sulle tehti haiget ja jah tõesti sa ei ole seda valu endale valinud. See on okei, kui sa tunned, et seda on liiga palju. Sest vahel seda ongi liiga palju ja tunneme, et me ei tea kuidas selle pasahunnikuga toime tulla. Me ütleme endale, et me peame olema tugevad, me ei saa murduda, meil pole selleks aega. Kallis inimene, emotsioonide välja laskmine ja näitamine ongi tugevus. Näidata oma nõrgemat poolt on tugevus. Paluda abi on tugevus. Näidata, et sa ei ole täiuslik on tugevus. Seda suudab teha vaid tugev inimene. Nõrk ei tunnista mure ega probleemi. Tugev võtab midagi sellega ette. Ma tegin tükk aega nägu, et kõik on korras. Et mul on asi kontrolli all, et ma saan hakkama. Kuidas pole probleemi olla singlemom, teenindaja, teha remonti, omada sotsiaalelu, maksta arveid ja näha normaalne välja.

 Tehes sulle nägu, et kõik on okei olid mul kraanikausis nõud pesemata, kodu oli segamini, prussakad jooksid ringi, arved maksmata. Mul olid ärevushood. Ma tirisin enda juukseid, et mitte enda lapse peal ennast välja elada. Selleks, et tulla kõigega toime, on sul vaja kodus rahu ja vaikust. Kui sul on kodus 2-aastane laps pole sul öösel ka vaikust. Sellist asja ei eksisteeri. Lõpuks su pea lihtsalt kumiseb ja sa plahvatad. Ma vahel lihtsalt istusin maha ja hakkasin nutma. Ja siis tuleb see armas 2-aastane, teeb sulle pai ja pühib pisarad. Ja siis sa hakkad veel rohkem nutma, kuna see on sinu ülesanne tema eest hoolitseda. Nii kuradima raske on üksinda. Sa pead võtma tugevuse kokku, et abi paluda.

Olla singlemom on olla superwoman. Olla working singlemom on superwoman. Olla working singlemom with a clean house on extreme is this real superwoman. Olla working singlemom with a clean house who is also renovating the apartment is crazy level superwoman. Olla working singlemom with a clean house who is also renovating the apartment and also has a social life is unreal. Näed, kuhu ma sellega lähen. Hinga! Sind on ainult üks ja see, mida teed on super. Palu abi, kui näed, et ei saa kõigega hakkama või kui sul on lihtsalt raske. Sa ei pea kannatama ja ära ole endaga nii karm. Sa annad endast parima. Minul isiklikult oli häbi abi paluda. Iga kord, kui võtsin end kokku, et abi paluda tundsin ma süümepiinu, et kuidas ma ikka koorman kedagi enda muredega. Röövin kelleltki aega, kuna mul on abi vaja. See on lollus! Palun ole sina targem ja tea, et see on okei abi paluda! Ja sina, kellel on praegu kõik hästi, ole olemas enda lähedastele ja näita neile, et sa oled olemas ilma tingimusteta.

Me oleme inimesed. Me ei ole loodud siia maailma üksinda. Meid on siin nii palju ja me peaksime kokku hoidma ning üksteisele olemas olema. Kus on üldse öeldud, et sa pead üksinda hakkama saama millegagi, et sa pead kannatama? Lapse kasvatamine on meeskonnatöö. Sa ei saa korraga teenida raha, hoida kodu ning olla lapsevanem 100%. Jah, sellega saab hakkama, aga mis tulemusena? Alkohoolikuna? Depresiooniga?

Me tapame ennast, et olla täiuslikud ning see muudab meid hulluks. Sa kaotad iseennast hoolitsedes kõige muu eest, kui iseenda. Sa ei saa ennast alla jätta kogu sellele koormale. Kes sinu eest hoolitseb? Ka mina arvasin, et ma pean selle kõigega üksi hakkama saama, aga nüüd ma näen, kui palju lihtsam oleks olnud, kui ma oleksin reaalselt abi palunud. Sa oled nii tubli ja sa annad endast parima. See, mida teed, on piisav. Sa juba oledki superwoman. Sa saad hakkama ning head asjad hakkavad taas juhtuma. Ja ühel päeval sa vaatad tagasi ning isegi praegune olukord polegi nii hull.

Leave a Reply