Tee paus ning mõtle, kus sa sooviksid olla, kui limiite poleks?

Hirmud, millele me vastu ei vaata, saavad meie limiitideks. Selle tõttu jäävad meil enamus asjad tegemata. Me oleme omale seadnud piirid, kuna kardame. See hirm on tegelikult meil peas kinni. See tunne, kui sa ületad ennast ning teed midagi julgemat on imeline. See on tunne, et sa elad. Nii paljud meist lasevad lihtsalt oma elul mööda minna. Ei julge võtta riske. Ei julge proovida midagi uut. Mõnele võibolla meeldibki enda rahulik elu, kuni katus on pea kohal ning kõhud täis on ju tegelikult hästi. Kui see teeb sind õnnelikuks ning sa tunned, et see on sinu võimas elu, siis on mul hea meel sinu üle, kuid ära ela enda „vaikset“ elu, siis kui see sind õnnelikuks ei tee.

Sina ise sead omale piirid. Tegelikult ju piire polegi. Eriti praegusel ajal. Maailm on valla meie ees. Noored minge reisima peale kooli! Kes käsib sul kohe ülikooli minna? Kes väidab, et sa pead teadma, mida sa elult soovid? Me ei pea jooksma seda rada, mida väidetakse, et peame. Mine reisi! Mine tee vigu! Anna omale aega! Õpi ennast tundma. Vastused sinu küsimustele võivad tulla, kuid ei pruugi. Mine naudi elu ning võta riske. Tee paus ning mõtle, kus sa sooviksid olla, kui limiite poleks? Kui sa ise omale piire ei seaks, kus sa ennast näed 10 aasta pärast? Mida sa selleks tegema peaks, et sa sinna ka päriselt jõuaksid? See on nii okei, kui sa ei tea praegu, mis sa teha soovid. Sellepärast võtagi aeg, et mõelda ja olla.

Seal pole vahet, kui vana sa oled. Iga päev võid alustada uuesti. Mina olen tänaseks mõistnud, et piire pole. Piire pole, kui sa neid omale ise ei sea. Mitte miski ei muutu üleöö. Väiksed sammud tuleviku suunas on need õiged sammud. Kui sa midagi tõesti soovid, sa saavutad selle! Sul on õigus olla korraga meistriteos ning pooleli olev projekt. Sul on lihtsalt peale hakkamist tarvis.

Unista suurelt, unista ulmeliselt. Kui sinu unistus sind ei hirmuta pole see piisavalt suur unistus. Jäta palun meelde, et kõik on võimalik! Ära ole takistus iseendale. Usu endasse ning mine katseta, mine tee. See, mis sind ees ootab on võimas. Kui sa oled avatud, siis imelised asjad juhtuvad. Loo omale eesmärgid, kuid mitte piirid. Kõik on võimalik, kui sa usud endasse! Mis sind erutab ning hirmutab korraga? Mine tee seda.

 

 

Leave a Reply