Ütle jah positiivsetele mõtetele, ütle jah heale.

Kõige olulisem päev on päev, mil otsustad, et sa oled piisavalt hea enda jaoks. See on päev, mil lased ennast viimaks vabaks. Sind ei hoia kinni teiste arvamused ega süümepiinad. Sind ei hoia enam mitte miski kinni. Kõik saab alguse sinu enda seest. Ma olen tänulik halbade asjade eest enda elus. Need avasid mu silmad, et näha häid asju, mida varem ei märganud. Nad tõid mu siia, et aidata teisi. Mulle on juba üle kolmekümne naise isiklikult kirjutanud, ka mitmed mehed. Mul on nii hea meel, et jagate mulle, palun jäägegi jagama, kui olen olnud teile abiks. See annab mulle jõudu juurde. Ma olen samamoodi inimene, kes võitleb iga päev enda deemonitega.

Eneses kahtlemine on nii tavaline. Meil saabub hetk, kus me oleme Vauu!! Seda ma tahangi teha, see on hea mõte. Sellega kaasneb juba õige varsti eneses kahtlemine. Alguses olime nii vaimustuses ning õnnelikud enda ideest, nüüd järsku kahtleme kõiges ning oleme hirmunud. Iga uus tegu ning idee on mugavustsoonist välja astumine. Mul oli täpselt sama, kui mul tuli selle blogi idee. Ma olin vaimustuses, mul hakkas sees põlema tuli ning ma tundsin, kuidas ma soovin seda teha. See tundus lihtsalt nii õige, aga peale „Moment of Clarity“ tuleb „Self doubt“. Ma ei ole mingi kirjanik, aga mul on lugu, mida rääkida. Mul on lugu, mis puudutab nii paljusi. Me oleme nii alguses mu blogiga, kuid juba on näha, kuidas paljud mu looga samastuvad. See annab mulle motivatsiooni juurde, et jätkata ning areneda.

Kuid eile minu postituste peale kirjutas merje.ee väga tugeva ning maha tegeva postituse. Ma lugesin seda ning ma ei saanud ausalt täpselt aru, kuidas ta niimoodi saab minust arvata. Kuidas ta nii valesti tõlgendab mu blogi ning muidugi olid seal juures ka kommentaarid. See viis mind endast kergelt välja, kuid hakkasin sellele enda sees vastu võitlema kuna ma tean, kui oluline on minu sõnum. Ma ausalt oleksin soovinud lugeda enda blogi, kui olin samas olukorras. Sain selle enda süsteemist välja ning saabus mulle message request:

Merje Aus 

Hei. Ma tahtsin veel kord vabandada… ma sain su blogist lihtsalt valesti aru. Ma omast arust lugesin kõik läbi, aga jäi selline mulje, et sa praegu paned narksi ja jood ja oled uhke ka veel selle üle.
Ma ei tahtnud mingil juhul sind kuidagi riivata või alandada… Kui sul on lugu, kuidas sa august välja tulid, siis on see minu silmis väga imetlusväärne ja kindlasti inspireerib paljusid, kes võivad olla sarnases olukorras.

Ta lihtsalt saigi minust valesti aru ning see pani mind koheselt eneses samuti kahtlema. Kui sul tuleb peale see sama tunne. Sa saad sellele öelda ei. Mida rohkem sa seda harjutad, seda kiiremini hakkad seda ära tundma ka tulevikus. Kui sina ei kontrolli enda mõtteid, kontrollivad nemad sind. Tulemuseks on stress, masendus, depressioon. Ütle jah positiivsetele mõtetele, ütle jah heale.

Õnne võti on lõpetada vingumine ning negatiivsuse taga ajamine. Kui sa kiirgad negatiivsust, saad vastu negatiivsust. Kui kiirgad positiivsust, saad vastu positiivsust. Nii reaalselt on. Jagasin ka Lihtsalt Linda facebooki seinal ühte videot, mis räägib vingumisest ning samuti tänulikkusest. Kuidas on nii oluline välja öelda, mille eest oleme tänulikud. Kui sa ei leia enda sees midagi suurt, mille üle olla tänulik, siis vähemalt leiad midagi väikest. Kui sa ei leia ka seda, siis sa oled “The ultimate vinguja” või sul on depressioon. Sel juhul soovitan sul abi otsida. 

Meil kõigil on asju, mille eest me oleme tänulikud. Ma loetlen need igal õhtul enda jaoks üles. Ma tihti lausa kirjutan need paberile. Endast positiivsuse välja ütlemine annab sulle nii palju juurde.

Lõpeta vabanduste tegemine. Ma ei saa.. Ma lihtsalt olen selline.. Ütle stop ning blokeeri see mõte. Sul on see jõud enda sees olemas, ausalt sul on. Mina leidsin selle ülesse, sina leiad ka. Mitte keegi teine ei tee seda sinu enda eest. Mitte ükski tablett ei ravi sind terveks. Kõik on sinu enda teha ning kõik on peas kinni. Kontrolli enda pead või see kontrollib sind. Sul on võimalus valida, kas sa tõused püsti või ei. See on sinu enda valik. Keegi pole öelnud, et elu on lihtne ning asjad saavad maagiliselt korda. Iga esimene samm on raske. Kuid kui sa jäädki proovima ning ei anna alla, jõuad ülesse välja ning saad lõpuks hakata enda elu elama täie potentsiaali eest.

 

0 mõtet “Ütle jah positiivsetele mõtetele, ütle jah heale.” kohta

  1. Väga hea lugemine. Kindlasti tunneb igaüks siit ennast ära suuremal või vähesemal määral, aga tunneb. Kirjuta edasi ja ära karda kriitikat. Inimesed on erinevad.
    Üks soovitus, mis mind hoiab positiivsel rajal on mõtetes lausumine: mis kõik on veel võimalik? Kas saab veel paremaks minna? Need on Kreet Rosin-Pindmaa sõnad, aga nendes on lihtsalt väga võimas energia. Edu!

  2. Julm,milline inimene ikka on,räägin endast.Nii eelarvamustega.Vaevusin lugema ühte postitust ning jätsin ebaviisaka kommentaari, ilma, et oleks süvenenud üldse millest see blogi räägib. Tunnistan, et ka endal on nooruses sellised tembud olnud ja rks ilmselt see emotsioon kohe nii kirjutama panigi, kuna arvasin et sa just propageerid sellist eluviisi, et nii on ok elada.Aga rohkem lugedes sain aru, et nii see pole, ja minu kommentaar oli rohkem kui kohatu.Seega vabandan siiralt ning suur respect, et julged nii,mina ei ole osadest asjadest sõbrannadelegi rääkida julgenud.

Leave a Reply